Biznes i prawo

Reklamy, które nas otaczają.

Każdy z nas spotyka się z dużą ilością reklam, gdy podróżuje do pracy lub w jakiś innych celach. Nawet oglądając telewizję widzimy sporo przekazów pomiędzy naszymi ulubionymi filmami, wydarzeniami sportowymi, czy wiadomościami. Przez cały dzień nasz mózg przyjmuje bardzo dużą ilość informacji, ale zapamiętuje na dłuższy czas te najfajniejsze chwile i  bardzo przykuwające nas wydarzenia. Też potrafimy długo pamiętać śmieszne zdarzenia lub obrazy, które potrafią nas rozbawić po trudach całego dnia.

Czym się kierujemy kupując dany produkt?

Gdy dokonujemy zakupów często sięgamy po te same rzeczy. Mamy swoje ulubione marki, z których korzystamy przez dłuższy okres. Ludzie kochają przyzwyczajenia do danych usług, czy produktów. Są one z nimi od pokoleń i rzadko zmieniamy swoje upodobania dotyczące danej rzeczy. Nie raz nasi znajomi lub rodzina polecą nam jakiś produkt i wtedy chcemy go przetestować. Podobną rolę może pełnić wszech obecnie otaczająca nas  reklama. Kiedy podróżujemy autobusem widzimy ją na na bilbordach, czy różnych budynkach. Reklama w autobusach na tablicach informacyjnych jest również częstym zjawiskiem. Tematyka takich reklam jest różna. Ma działać na różne dziedziny naszego życia i powodować zwiększoną chęć do zakupów danej marki. Wysiadając ze różnych środków komunikacji spotykamy też reklamę na autobusach. Najczęściej na tak dużej powierzchni reklamują się duże firmy znane w całej okolicy lub nawet w całej Polsce. W mniejszych miastach naszego kraju takich jak Bydgoszcz, Olsztyn, czy Toruń często mogą prowadzić swoje działania marketingowe lokalne przedsiębiorstwa działające na terenie tych miast. Reklama na autobusach to bardzo dobry pomysł dla takich firm, ponieważ duża ilość ludzi widzi reklamy znajdujące się na przemieszczających się pojazdach.

Jak reklamy nami manipulują?

W pewnym sensie przez reklamę musimy być zszokowani lub przynajmniej mocno zaskoczeni. Często zwrócimy uwagę na reklamę, która ma jakieś elementy bardziej fantastyczne lub przykuwające kolory naszą uwagę. Ciekawość to jest to co musi wzbudzić w nas dana reklama, abyśmy pomyśleli o zakupie danego produktu. Niezależnie od miasta czy to Bydgoszcz, Olsztyn lub inna miejscowość zadnie ona ma tylko jedno zwrócić na siebie uwagę i pozwolić nam się zastanowić nad zakupem danej rzeczy. Uzyskanie naszego zainteresowania to pierwszy objaw skuteczności bilbordu lub tablicy informacyjnej służącej do reklamy w autobusie. Cały czas powinniśmy pamiętać, że wybierajmy produkty w sposób przemyślany i kierujmy się naszym rozumem w czasie zakupów. Nie raz pamiętajmy, że danego produktu nie potrzebujemy w obecnej chwili i myślmy nad mądrymi wyborami. Nie dajmy się ponosić chwilom słabości, przez które będziemy później smutni, ponieważ dokonaliśmy nietrafnego zakupu. Warto obserwować nie raz reklamy, bo możemy się dowiedzieć w nich o obecnych promocjach, które pozwolą nam zachować pieniądze w naszej kieszeni.

Tworzenie reklam to nie łatwa praca.

Wymyślenie przykuwającego uwagę hasła może trwać kilka tygodni. Wymyślenie odpowiedniej koncepcji na przedstawienie danej rzeczy może potrwać też bardzo wiele dni. W dzisiejszych czasach, abyśmy zapamiętali daną rzecz lub zdanie musi przykuć naszą uwagę i dać nam powód do zakupu. Stworzenie znakomitej reklamy to bardzo długi proces, w którym na sukces pracuje duży sztab ludzi od osób wymyślających hasła reklamowe, aż po grafików tworzących cały spójny obraz.